The Shape of Water topfavoriet op Oscars

Guillermo del Toro heeft meer dan een waterkans om zijn prijzenkast aan te vullen. Na een prijs als Beste Regisseur op de Golden Globes maakt zijn Gouden Leeuwwinnaar 'The Shape of Water' nu kans op 13 Academy Awards.

Andere favorieten zijn Three Billboards Outside Ebbing, Missouri met negen nominaties en Christopher Nolans Dunkirk met acht. Behalve Get Out en Dunkirk (release vorig jaar) en Lady Bird (release in het voorjaar) zijn alle genomineerden voor Beste Film deze en volgende maand in Belgische bioscopen te zien.

De lijst met nominaties leest als volgt:

Beste Film

Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste Acteur

Timothée Chalamet in Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis in Phantom Thread
Daniel Kaluuya in Get Out
Gary Oldman in Darkest Hour
Denzel Washington in Roman J. Israel, Esq.

Beste Actrice

Sally Hawkins in The Shape of Water
Frances McDormand in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie in I, Tonya
Saoirse Ronan in Lady Bird
Meryl Streep in The Post

Beste Mannelijke Bijrol

Willem Dafoe in The Florida Project
Woody Harrelson in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins in The Shape of Water
Christopher Plummer in All the Money in the World
Sam Rockwell in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste Vrouwelijke Bijrol

Mary J. Blige in Mudbound
Allison Janney in I, Tonya
Lesley Manville in Phantom Thread
Laurie Metcalf in Lady Bird
Octavia Spencer in The Shape of Water

Beste Regie

Dunkirk, Christopher Nolan
Get Out, Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
Phantom Thread, Paul Thomas Anderson
The Shape of Water, Guillermo del Toro

Beste Animatiefilm

The Boss Baby, Tom McGrath & Ramsey Ann Naito
The Breadwinner, Nora Twomey & Anthony Leo
Coco, Lee Unkrich & Darla K. Anderson
Ferdinand, Carlos Saldanha
Loving Vincent, Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Sean Bobbitt, Ivan Mactaggart & Hugh Welchman

Beste Korte Animatie

Dear Basketball, Glen Keane & Kobe Bryant
Garden Party, Victor Caire & Gabriel Grapperon
Lou, Dave Mullins & Dana Murray
Negative Space, Max Porter & Ru Kuwahata
Revolting Rhymes, Jakob Schuh & Jan Lachauer

Beste Bewerkte Scenario

Call Me by Your Name, James Ivory
The Disaster Artist, Scott Neustadter & Michael H. Weber
Logan, Scott Frank, James Mangold & Michael Green
Molly’s Game, Aaron Sorkin
Mudbound, Virgil Williams & Dee Rees

Beste Originele Scenario

The Big Sick, Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
Get Out, Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
The Shape of Water, Guillermo del Toro & Vanessa Taylor
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Martin McDonagh

Fotografie

Blade Runner 2049, Roger Deakins
Darkest Hour, Bruno Delbonnel
Dunkirk, Hoyte van Hoytema
Mudbound, Rachel Morrison
The Shape of Water, Dan Laustsen

Beste Documentaire

Abacus: Small Enough to Jail, Steve James, Mark Mitten & Julie Goldman
Faces Places, JR, Agnès Varda & Rosalie Varda
Icarus, Bryan Fogel & Dan Cogan
Last Men in Aleppo, Feras Fayyad, Kareem Abeed & Soren Steen Jepersen
Strong Island, Yance Ford & Joslyn Barnes

Beste Korte Documentaire

Edith+Eddie, Laura Checkoway & Thomas Lee Wright
Heaven is a Traffic Jam on the 405, Frank Stiefel
Heroin(e), Elaine McMillion Sheldon, Kerrin Sheldon
Knife Skills, Thomas Lennon
Traffic Stop, Kate Davis, David Heilbroner

Beste Kortfilm

DeKalb Elementary, Reed Van Dyk
The Eleven O’Clock, Derin Seale, Josh Lawson
My Nephew Emmett, Kevin Wilson, Jr.
The Silent Child, Chris Overton, Rachel Shenton
Watu Wote/All of Us, Katja Benrath, Tobias Rosen

Beste Buitenlandse Film

Una mujer fantástica, Sebastián Lelio (Chili)
The Insult, Ziad Doueiri (Libanon)
Loveless, Andrej Zvjagintsev (Rusland)
On Body and Soul, Ildikó Enyedi (Hongarije)
The Square, Ruben Östlund (Zweden) (lees hier het interview met Ruben Östlund)

Beste Montage

Baby Driver, Jonathan Amos, Paul Machliss
Dunkirk, Lee Smith
I, Tonya, Tatiana S. Riegel
The Shape of Water, Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Jon Gregory

Beste Originele Soundtrack

Dunkirk, Hans Zimmer
Phantom Thread, Jonny Greenwood
The Shape of Water, Alexandre Desplat
Star Wars: The Last Jedi, John Williams
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Carter Burwell

Beste Originele Song

'Mighty River' (Mary J. Blige) uit Mudbound
'Mystery of Love' (Sufjan Stevens) uit Call Me by Your Name
'Remember Me' (Kristen Anderson-Lopez & Robert Lopez) uit Coco
'Stand Up for Something' (Diane Warren & Common) uit Marshall
'This Is Me' (Benj Pasek & Justin Paul) uit The Greatest Showman

Beste Geluidsmontage

Baby Driver, Julian Slater
Blade Runner 2049, Mark Mangini & Theo Green
Dunkirk, Alex Gibson & Richard King
The Shape of Water, Nathan Robitaille & Nelson Ferreira
Star Wars: The Last Jedi, Ren Klyce & Matthew Wood

Beste Geluidsmix

Baby Driver, Mary H. Ellis, Julian Slater & Tim Cavagin
Blade Runner 2049, Mac Ruth, Ron Bartlett & Doug Hephill
Dunkirk, Mark Weingarten, Gregg Landaker & Gary A. Rizzo
The Shape of Water, Glen Gauthier, Christian Cooke, Brad Zoern
Star Wars: The Last Jedi, Stuart Wilson, Ren Klyce, David Parker & Michael Semanick

Beste Productiedesign

Beauty and the Beast, Sarah Greenwood & Katie Spencer
Blade Runner 2049, Dennis Gassner & Alessandra Querzola
Darkest Hour, Sarah Greenwood & Katie Spencer
Dunkirk, Nathan Crowley & Gary Fettis
The Shape of Water, Paul D. Austerberry, Jeffrey A. Melvin & Shane Vieau

Beste Visuele Effecten

Blade Runner 2049, John Nelson, Paul Lambert, Richard R. Hoover & Gerd Nefzer
Guardians of the Galaxy Vol. 2, Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner & Dan Sudick
Kong: Skull Island, Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza & Mike Meinardus
Star Wars: The Last Jedi, Ben Morris, Mike Mulholland, Chris Corbould & Neal Scanlan
War for the Planet of the Apes, Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett & Joel Whist

Beste Make-up en Haarstyling

Darkest Hour, Kazuhiro Tsuji, David Malinowski & Lucy Sibbick
Victoria and Abdul,” Daniel Phillips & Lou Sheppard
Wonder, Arjen Tuiten

Beste Costume Design

Beauty and the Beast, Jacqueline Durran
Darkest Hour, Jacqueline Durran
Phantom Thread, Mark Bridges
The Shape of Water, Luis Sequeira
Victoria and Abdul, Consolata Boyle

Beeld: The Shape of Water

Geschreven door FILMMAGIE
 
onomatopee